Login

Sorry, the field is empty! Sorry, the field is empty!
Create your FIFA-play Account Rules

Virslīgas otrās sezonas pirmais aplis noslēdzies

By Gled - 2017-03-29

 

 

 

Virslīgas otrās sezonas pirmais aplis beidzot apritējis. Citam ar neveiksmēm, citam ar pozitīvām, citam – negatīvām emocijām. Nesaskaņas starp menedžeriem , atsevišķu indivīdu masku noņemšanām un daudz vēl kā interesanta un šokējoša – tas viss mums bija atliku likām. Nevarētu teikt, ka pirmais piecinieks ir ļoti negaidīts, bet blīvs gan!

 

Pirmo vietu ieņem neviens cits kā iepriekšējās sezonas uzvarētājs – Gleds ar savu vadīto ‘’Juventus’’. Šoreiz ne bez veiksmes palīdzības, jo , nespējot sadzīvot ar zaudējumu pret ‘’Real Madrid’’ , negulētās nakts laikā, pamanīja, ka Spāņu kluba treneris izmantojis spēlētāju, kuram spēle bija jāizlaiž sakarā ar sapelnītajām dzeltenajām kartītēm. Vai Mr. Em bija aizmāršīgs, vai darīja to tīšuprāt, cerot , ka Detektīvs Gleds to nepamanīs, paliek vien uz paša sirdsapziņas. Bet, pirmā vieta paliek pirmā un itāļu līdzjutēji gavilē!

 

Kā pats Juventus menedžeris teica pēc pirmās sezonas, kad tika jautāts kādi plāni šai sezonai, viņš atbildēja: ‘’ Tituls vienmēr ir un būs prātā, bet šajā līgā ir ļoti liela konkurence un tas nebūt nav viegli sasniedzams.’’ Un lūk, izskatās, ka tituls turpat prātā vēl stāv. Lai gan apsteidz vienu no saviem sīvākajiem konkurentiem ‘’Real Madrid’’ tikai par 1 punktu, šā brīža situācija norāda uz to, ka sezonas noslēgumā ‘’Juventus’’ vīri trofeju virs galvām varētu celt otru reizi! Labākais uzbrukums līgā, dalīti labākā aizsardzība un individuālā meistarība pāri pārēm! Ronaldo bumbu vārtu tīklā triecot 13 reizes (vidēji 0,92 spēlē, un gandrīz trešdaļa no komandas vārtu kopsummas) padara Portugāļu zvaigzni par otro rezultatīvāko snaiperi līgā. Ozils atdevis 9 rezultatīvas piespēles (vidēji 0,64 spēlē) un, starp viņu un līgas playmaker amatu  stāv tikai Eriksens. Lielu faktoru šai komandā spēlē itāliešu vārtu vīrs Buffons. 14 spēlēs ielaisti nieka 9 vārti (vidēji 0,64 spēlē) , kas viņu ieceļ TOP 3 vārtsargu krēslā! Diez tas ir Buffona nopelns, vai tomēr milzīgu lomu šeit spēlē Chiellini un Bonucci duo ? Pats menedžeris pat to saka šādi: ‘’ Viennozīmīgi Buffons. Zinu, ka puiši aizsardzībā neapvainosies, ja šādi izteikšos, jo viņi paši to ir atzinuši. GiGi rāda brīnumus vārtos, atvaira neatvairāmus sitienus katrā spēlē. Ronaldo un Ozils gūst golus un uzvar spēlēs, bet Buffons... Buffons mums rūpējas par tituliem.’’ Interesanti gan , ja jau Buffons un Aizsargi tik labi saprotas , kādēļ viens tiek pārdots?

 

Otrajā vietā Em. Vadītais ‘’Real Madrid’’ , kas savas neuzmanības / alkatības pēc ir otrais, ne pirmais. Kad beidzot bija iespēja pajautāt jautājumu – netīšam , vai neuzticējies Coentrao tik svarīgā spēlē? - pats grēcinieks gan atcirta šādi: ‘’ Aizmāršības dēļ uzlaidu laukumā Shaw. Tikai un vienīgi mana kļūda. Ja būtu manījis, ka Shaw ir bans visticamāk malā spēlētu Fernandez!’’. Bet fakts, ka klubs nevar pārdzīvot tehnisko zaudējumu paliek aktuāls, jo pēc vienas no spēlēm, kur klubs smagi sakāva ‘’Spurs’’, Em izteicās šādi: ‘’ Cerams arī pret līgas līderiem komanda šādi spēles un par to nedos tehniskos zaudējumus.’’. Šis nebūt nav vienīgais , ar ko Los Blancos treneris pāršalca futbola pasauli! 27.02.2017 Neymar oficiāli pievienojās ‘’Baltajiem’’ un ir pirmā apļa veiksmīgākais snaiperis. Viņa kontā 16 precīzi raidījumi vārtos (vidēji 1,14 spēlē) atstājot pagājušās sezonas Velsiešu varoni Bale tikai ar 10 gūtajiem vārtiem. Uz jautājumu par šo šokējošo darījumu, Mr. Em atbildēja šādi: ‘’ Izteicu piedāvājumu, kas manuprāt bija loģisks, jo uzbrukumā vajadzēja papildinājumu un vidējā līnija jau man bija pietiekami laba, lai varētu arī bez Pogbas iztikt. Negaidīti Barcelona piekrita.’’ Futbola eksperti gan apšauba, vai tas bija tik negaidīti kā pats Menedžeris saka, jo ilgi visi kasīja galvas par to miljonu, kas tika dots līdzi Pogbam uz kaimiņu klubu. Vairāk gan šķiet, ka Bale jautāja pēc palīdzības, jo pēc tādas sezonas jebkurš gribētu uzvarēt nākamo. Aizsardzībā, kaut gan tā ir augstāka par vidējo aritmētisko līgā, pašam vadītājam šķiet, ka vajadzēja ielaist mazāk.

 

Trešajā vietā ieslīdējis BlueLink pie ‘’Barcelona’’ stūres. Līdz pat pēdējai kārtai slidenais slīdēja pa slideno pirmo vietu, bet Atletico menedžera nosaukšana par ‘’Fifa-Play Robinu Hudu’’, pašam iegrieza. Varbūt izejot pret BVB savu lomu nospēlēja augstprātība, kura tika iegūta uzvarot ‘’Juventus’’ ar graujošu rezultātu? Pats BlueLink saka šādi: ‘’ Labdien.   Apļa pirmās desmit spēles aizritēja ļoti labi, atradāmies līgas vadībā, jāuzteic komandas sniegums pret Juventus, diezgan negaidīti dominējām, beigās rezultāts diezgan graujošs. Dzirdēju ka Gled dosies taisnā ceļā pie Jurisona lai apgūtu Atriebšanas mākslu!Kas notika pēdejā kārtā? Kā jau preses konferencē minēju - negaidīta operācija izsita komandu no līdzsvara ,jo komanda bez "slidenā", kā mani ir daži labi iesaukuši, nevar funkcionēt, tāpēc arī negaidīti zaudējām Pocim. Arī sniegums pret MC bija blāvs un jāatzīst - zaudējām pelnīti.  Novēlu visiem veiksmi otrajā aplī, ticu ka cīņa par titulu būs spraiga!’’

 

Pirms sezonas transfertu logā BlueLink pierādīja , kāpēc tieši viņš mums ir slidenākais biedrs. Izmahinēja No Spurs Eriksenu, kurš nu ir līgas labākais piespēlētājs ar 11 rezultatīviem assistiem (vidēji 0,78 spēlē). Tagad daudzi top klubi skatās uz  Eriksenu ar kāru zobu. Ar uzbrukumu viss kārtībā, Suarez un Messi dala attiecīgi trešo un ceturto vietu starp līgas snaiperiem. Bet lielus nopelnus tikai 12 ielaistajiem vārtiem ir izpelnījies De Gea , kuram ir 7 sausās spēles , kas ir puse no visām aizvadītajām. Cerēsim, ka klubs neslīdēs vairāk uz leju, jo Barca pirms sezonas preses konferencē asu vārdu apmaiņā mūsu ‘’hackerman’’ , kurš plašāk zināms kā Bayern menedžeris , deva mutisku solījumu, ka ‘’Barcelona’’ noslēgs sezonu kā top 3.

 

Ceturtajā vietā neviens cits kā līgas mahinatoru mahinators. Nevarot pieņemt, ka ‘’Juventus’’ ir tik pat ielaistu vārtu kā ‘’Bayern’’, Etrako ar krievu hakeru palīdzību uzlauza Fifa-Play datu bāzi , lai padarītu Neuer par vienu clean sheet bagātāku. Pats gan visu noliedz , un izskatās, ka izspruka sveikā cauri. Ja ar aizsardzību šis klubs var lepoties, ar uzbrukumu gan nē. Poļu zvaigznei Lewandowskim vien 5 gūti vārti. Neapšaubāmi, ka ‘’Bayern’’ komanda spēlē saliedētu komandas spēli, jo savādāk nebūtu tur, kur viņi ir tagad. Pats par to , kāpēc klubs nav iekš TOP 3 saka šādi: ‘’ teorētiski pēc punktiem esmu 3-4 , bet man līdz pirmajai vietai ir 3 punkti , tāpēc nedomāju ka beigas GD izšķirs titulu. Fifa pierādīja , ka ir cancers spēlē pret ‘’Barcelona’’ un ‘’Chelsea’’ , tālu nekur neesmu, cīnīšos par titulu.’ Futbola eksperti gan domā , ka tas ir dēļ tā, ka nepārtraukti cenšas izlabot līgas noteikumus un kārtību, pārāk maz laika atvēlot treniņiem.

 

Piektais apli noslēdz SaltL0rds pie Manchester City stūres. Uzvarot kausu dēļ Bayern iekšējām problēmām , no šī kluba līdzjutēji gaidīja daudz ko vairāk. Izskatās , ka klubam bez Čīliešu zvaigznes klubam uzbrukumā vairs tik labi nesokas. Lai gan Dybala savu darbu dara , izskatās , ka jaunajai zvaigznei klubā iejusties nenākas viegli. Pats l0rd gan saka: ‘’ 5. vieta mani apmierina, protams, salidzinot ar pagājušās sezonas pirmo apli ,tas varētu šķist diezgan liels kritums ,bet godīgi sakot, gan komanda kopumā, gan treneris ir zaudējuši savu dzirksti spēlēt grūti spriest ,kas par iemeslu ir tam. Transfēros kā parasti centīšos uzlabot savu sastāvu ,bet tas arī viss. Jā, esmu ļoti apmierināts ar Dybala darbību uzbrukumā. Ļoti tehnisks, ātrs uzbrucējs ar fantastisku kreiso kāju. Noteikti nenožēloju šo darījumu.’’

 

Kā sestais apli beidz AgrossLV, vadot ‘’Atletico Madrid’’. Klubs izcēlās ar īpaši saliedētu komandas spēli un tikai tas ļauj tai iekļūt kausā. Komandas mikroklimats neizskatās iespaidīgs, ņemot vērā franču zvaigznes Griezmann statistiku. Kamēr Griezmanu vajā ‘’sausās spēles’’ , atraisījies ir viņa tautietis Gameiro , kas izceļoties ar 9 precīziem raidījumiem ieņem sesto vietu. Pats AgrossLV garām skrienot deva šādu komentāru:’’ 6. Vieta vel nav sasniegta, jo vel ir priekšā spēle ar sīksto BVB, ko BVB stadiona remonta dēļ ir diemžēl biji jāatliek. Ar Griezman viss ir kārtībā, domāju pagaidām viņam ir klussā stunda. Otrajā aplī sevi parādīs. Lai sasniegtu top 3 visai komandai labāk jāspēlē aizsardzībā un uzbrukumā, mums nav viens komandas vilcējs, visiem ir jāvelk.’’

 

Septītajā vietā Hulkman vadītais PSG. Pēc graujošās spēles sezonas sākumā pret ‘’Juventus’’ fani skeptiski skatījās uz Hulkman amatu šajā klubā. Taču klubs atguvās un visu sezonu, līdz pēdējai kārtai spēlēja tikai uzvarot. Kvēlākie fani pirms pēdējās kārtas pat bija izskaitļojuši , ka , ja visi apstākļi sakritīs , klubs pat var noslēgt apli kā pirmie. Hulkman par šādu skaitļošanu izteicās šādi: ‘’ Pirmkārt, pats personīgi neuzskatu sevi par potenciālu līderi, jo līdz top3, vismaz līdz šim brīdim, pietrūkst diezgan daudz. Tas ir, pašreizējais top3 nav mana līga, sniegums ir krasi jāuzlabo, lai es vispār tiktu minēts kā potenciāls līderis. Otrkārt, par komandu un tās sniegumu pēdējās spēlēs esmu ļoti uztraukts, jo ir brīži, kad izskatās, ka puiši futbolu spēlē pirmo reizi. Teikt, ka nezinu, kāpēc tā ir būtu nepareizi, jo komandas menedžerim ir jāzina, kas notiek komandā. Jāsakārto galvas, draudzības mačos jāatgūst spēles garša un ar lielām cerībām jāskatās uz 2.apli. Kā jau katrā sportā, visām komandām ir bijuši gaišie un tumšie posmi, ceru, ka Parīze šo tumšo posmu jau ir pārvarējusi.’’ Tas , ka komandas aizsardzība starp TOP 8 ir visvājākā menedžeris neslēpj un solās to uzlabot.

 

‘’Napoli’’ noslēdz astoņnieku un kā pēdējā komanda iekļūst kausā. Daudzi gan pārmet, ka šo vietu kausā bez iepriekšējā kluba īpašnieka sasniegt nebūtu izdevies , jo pēc JLopatko tikšanas pie komandas grožiem, kluba sniegums piedzīvoja lejupslīdi. Pats menedžeris gan nekautrējās atzīt, ka no Juventus kausā nebaidās un par komandu izteicās šādi:’’ Ar komandu esmu vairāk kā apmierināts. Sezonas sākumā biju jau izdomājis, ka komandu nesaglabāšu, taču tagad jau sāk likties, ka būs vien jāsaglabā. Šobrīd vēl grūti par to spriest. Otrajā aplī mērķis saglabāt vietu astotniekā, bet kausā vēlos vismaz pacīnīties par otro kārtu.’’ Redzēsim, vai klubam tas izdosies , un , vai kluba fani vēlēsies JLopatko redzēt pie Napoli stūres vēl vienu sezonu.

 

Devīto vietu ieņem MU ar pašpasludināto fifas masteru pie stūres. Robis ne reizi vien tika vainots par spēles faktu slēpšanu, bet izspruka sveikā cauri. Jauns slidīgais?

 

Desmitajā vietā ‘’Liverpool’’. Klubs pilnībā pārliecībā teica, ka tiks kausā, bet beigās bija vīlušies gan fani, gan pats vadītājs. Jāatzīst, ka pie Liverpool stūres Breksis ir tikai pus sezonu un viss vēl priekšā.

 

Vienpadsmitā vietā ierindojies jaunais ‘’AS ROMA’’ vadītājs Butters. Sezona sākās ļoti slikti, bet beigās komanda iespēlējās un pēdējo kārtu aizvadīja cienoši. Pats vadītājs bija ļoti dusmīgs par zaudējumu Jurisonam , kuru viņš atriebšot.

 

Divpadsmito vietu atriebj Jurisons. Šajā aplī draudēja atriebt arī Chelsea vadību pametot klubu. Bet uzvara pār Brekša vadīto ‘’Liverpool’’ , izskatās, ka likusi pārdomāt, ņemot vērā to, ka no priekiem uz preses konferenci ieradās manāmā alkohola reibumā.

 

Trīspadsmitais apļa izskaņā ir Dortmundes Borussias menedžeris Pocis. Sezonu sākot uz slikta laukuma desmit spēles Vācu klubam neizdevās izbaudīt uzvaras garšu, bet pēc uzvaras pār ‘’Barcelona’’ visi bija šokā. Tālāk sagrāvi izbaudīja Atriebējs un nu visi nervozi gaida savu spēli pret Poci.

 

Četrpadsmitajā vietā līgas pastarītis MMDLV , kurš pārņēma klubu no Oļega. Īpaši šo klubu ar ko uzslavēt nav, ja nu vienīgi ar to, ka neilgā laika sprīdī tam izdevās lauzt divus līgas anti-rekordus. Cerams komanda saņemsies un nespēlē pēc principa: 3 lietas – labas lietas.

 

Un visbeidzot līgas pēdējo pozīciju ieņem Arsenal, ar ne visai tautā mīlēto luko1l pie tā stūres. Daudzi domā, ka tiekot pie tāda kluba , ar tādu budžetu menedžeris mentāli neizturēja un pameta savu darbu, lai atgrieztos luko1l stacijā un turpinātu pilnveidot savas ‘’degvielas atšķaidītāja operatora’’ iemaņas.

 

 

Veiksmi visiem nākošajā aplī, lai sezonu noslēgtu godam. Mazāk kašķēties un vairāk pilnveidot savu komandu uz laukuma. 

 

 

 

Raksta autors Butters aka Kaspars aka EagleEye aka Kaspars - Reportiera asistents aka stukačkš aka BBC2 aka ISeeEverything 

Gled 2017-03-29 00:26 Ļoti slidens raksts. Malacis! #ShawKeyPlayer ez pts Reply
JLopatko 2017-03-29 00:32 Paldies, BBC2! Lasāms gabals. Reply
l0rd 2017-03-29 20:38 Ja godīgi raksts nepatika, parāk garš blāķis, un vārdu izvēle kā ari paša teikumu uzbūve neuzrunāja manas acis un prātu. Gatis prata lakoniskāk, skaistāk un saprotamāk uzrakstīt to pašu tikai uz pusi mazākā apjomā. just my opinion Reply